Vad kan du se via din TV-operatör?

På Viaplay hittar du all vår Vintersport - helt reklamfritt med upp till 48h eftersändning. Men du kan också se det bästa från bland annat längd och alpint ser du enkelt via på våra kanaler via din TV-operatör.

Fredag 19 November
12:55 Konståkning Grand Prix – damer kortprogam, isdans rytmisk dans, herrar kortprogram, paråkning kortprogram Grenoble, Frankrike
16:55 Skridsko World Cup - damer 1000 m, herrar 1000 m, damer 5000 m Stavanger, Norge
Lördag 20 November
09:30 Studio: Viaplay Vinter
10:30 Världscupen Alpint, Slalom - Åk 1 (D) damer Från Levi, Finland
11:20 Studio: Viaplay Vinter
12:55 Konståkning Grand Prix 5 Grenoble, Frankrike
13:30 Världscupen Alpint, Slalom - Åk 2 (D) damer Från Levi, Finland
14:20 Studio: Viaplay Vinter
14:55 Skridsko World Cup Stavanger, Norge
Söndag 21 November
10:00 Studio: Viaplay Vinter
10:30 Världscupen Alpint, Slalom - Åk 1 (D) damer Från Levi, Finland
11:20 Studio: Viaplay Vinter
13:30 Världscupen Alpint, Slalom - Åk 2 (D) damer Från Levi, Finland
14:20 Studio: Viaplay Vinter
14:30 Konståkning Grand Prix 5 Grenoble, Frankrike
Fredag 26 November
10:00 Längdåkning Prolog Sprint Från Ruka, Finland
10:50 Nordisk kombination: Backhoppning - Stor backe Från Ruka, Finland
11:25 Konståkning Grand Prix 6 Sotji, Ryssland
11:30 Studio: Viaplay Vinter
12:30 Världscupen Längdåkning, Sprint klassisk stil damer och herrar Från Ruka, Finland
14:10 Studio: Viaplay Vinter
15:00 Nordisk kombination: Längdåkning - 5 km Från Ruka, Finland
15:55 Konståkning Grand Prix 6 Sotji, Ryssland
17:05 Backhoppning: Kval - Stor backe (H) Från Ruka, Finland
19:45 Världscupen Alpint, Störtlopp (H) herrar Från Lake Louise, Kanada
Lördag 27 November
05:50 Skicross Världscupen Från Secret Garden i Zhangjiakou, Kina
09:00 Nordisk kombination: Backhoppning - Stor backe Från Ruka, Finland
09:30 Studio: Viaplay Vinter
10:15 Världscupen Längdåkning, 15 km klassisk stil (H) herrar Från Ruka, Finland
11:25 Konståkning Grand Prix 6 Sotji, Ryssland
11:45 Studio: Viaplay Vinter
13:30 Världscupen Längdåkning, 10 km klassisk stil (D) damer Från Ruka, Finland
14:45 Studio: Viaplay Vinter
15:20 Nordisk kombination: Längdåkning - 10 km Från Ruka, Finland
16:00 Världscupen Alpint, Storslalom - Åk 1 (D) damer Från Killington, USA
16:20 Backhoppning: Backhoppning (H) Från Ruka, Finland
17:00 Studio: Viaplay Vinter
19:00 Världscupen Alpint, Storslalom - Åk 2 (D) damer Från Killington, USA
20:00 Studio: Viaplay Vinter
20:15 Världscupen Alpint, Störtlopp (H) herrar Från Lake Louise, Kanada
21:30 Studio: Viaplay Vinter
Söndag 28 November
05:50 Snowboard: Snowboardcross Från Secret Garden i Zhangjiakou, Kina
09:00 Nordisk kombination: Backhoppning - Stor backe Från Ruka, Finland
09:45 Studio: Viaplay Vinter
10:20 Längdåkning: 10 km fri jaktstart (D) Från Ruka, Finland
10:55 Studio: Viaplay Vinter
12:30 Längdåkning: 15 km fri jaktstart (H) Från Ruka, Finland
13:00 Konståkning Grand Prix 6 Sotji, Ryssland
13:20 Studio: Viaplay Vinter
14:55 Nordisk kombination: Längdåkning - 10 km (H) Från Ruka, Finland
15:45 Alpint: Slalom - Åk 1 (D) Från Killington, USA
16:05 Backhoppning: Stor backe (H) Från Ruka, Finland
16:35 Studio: Viaplay Vinter
18:45 Alpint: Slalom - Åk 2 (D) Från Killington, USA
19:35 Studio: Viaplay Vinter
20:15 Alpint: Super G (H) Från Lake Louise, Kanada
21:25 Studio: Viaplay Vinter

Vi uppdaterar tablån löpande under säsongen med kommande tävlingar, med reservation för sena ändringar pga väderlek.